253Kč

Avokádový olej natural Ahuacatlán 250ml


3 ks sklademPopis - 100% avokádový olej:
Z oblastí kde se hojně vyskytuje avokádo, si 100% čistý olej Ahuacatlan získal své jméno. Avokádo se sklidí, pečlivě přetřídí a plod bez slupky a bez jádra se zpracuje přírodní cestou pod tlakem za studena. Z dekantace, centrifugace a filtrace dužiny se obdrží výjimečně čistý olej, který si zachovává všechny vlastnosti čerstvého avokáda.

Mexické avokádo
Avokádo (Persea Americana) je strom z čeledi Lauraceae (Vavřínovité), jehož možný původ je na jihu mexického státu Chiapas. Pro jeho jedlé plody se pěstovalo od severu Mexika až po střed Chile již dávno předtím než Evropané vstoupili na americkou půdu.

Plod byl již od doby před španělskou kolonizací velmi důležitou a tradiční součástí v každodenním stravování Mexika a to z toho důvodu, že Mexiko je hlavním pěstitelem avokáda na světě.

Olej
Dužina avokáda, v závislosti na odrůdě a na stupni zralosti ovoce, může obsahovat až 25% mastných kyselin, ačkoli průměrně to je mezi 15 a 19%, což umožňuje zužitkovat přibližně 10% z čerstvého ovoce. Tento olej má vysokou hladinu mastných kyselin nenasycených. Jednou z hlavních složek je steroidní fytohormon, který je co do složení velmi podobný lanolínu, a díky tomu si avokádový olej získal bohatého využití v kosmetice.

Současnou tendencí je zlepšovat kvalitu života a zdraví a proto se hledají stále nové možnosti v oblasti výživy. Avokádový olej je díky svým kvalitám vhodný ke každodennímu použití - je bohatý na nenasycené mastné kyseliny - mononenasycenou ( 96% kyselina olejová) a polynenasycenou (98% kyselina linolová), obě pro organismus nepostradatelné. Má nízký obsah mastných nasycených kyselin, je bohatým zdrojem vitamínu A, B, D a E (přírodní = tokoferol, zpomalující stárnutí – nezbytný antioxydant pro člověka), a zároveň může obsahovat až 2,4% bílkovin (proteinů). Zejména obsahuje betasitosterol, který podporuje snižování „špatného“ cholesterolu v krvi. I betasitosterol je účinný antioxidant.

Díky svým rozsáhlým kvalitám se avokádový olej stal výbornou možností pro využití v kuchyni: nepřepaluje se, jeho přepalovací bod je 260 C, oproti jiným olejům má větší obsah zdraví prospěšných mastných kyselin, velký obsah proteinů a vitamínů, nízký obsah sodíku, chuťově je neutrální a má atraktivní barvu.

Použití: studená i teplá kuchyně

SKLADOVÁNÍ:Skladujte v chladu.

OBSAH: 250 ml

Země původu: Mexiko

Min. trvanlivost do 28/02/2018.

Hodnocení
Výrobce
Limetka na Facebooku
Vyhledávání
 
Zadejte jedno nebo více klíčových slov.
Pokročilé hledání
0 položek
Sdílet produkt
Sdílet pomocí E-Mailu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu Sdílet na Digg
Zubni serum