430Kč

Makadamové ořechy natural 500 g, IBK Trade


0 ks sklademPopis: Makadamové ořechy jsou považovány za krále ořechů - jsou velmi jemné a příjemné chuti. Makadamové ořechy jsou původem z Austrálie, kde divoce rostou v deštných lesích pěstovány, nyní jsou pěstovány po celém světě - v Indonésii, Jižní Africe a ve Středozemí.

Makadamové ořechy mají velmi tvrdou skořápku, která je až do uzrání ještě obalena zelenou slupkou. Ve skořápce se skrývá jedno až dvě semínka. Obsažený tuk se pohybuje mezi 65 až 80%. Vzhledem k obsaženým antioxidantům vitamínu E a selenu a dále manganu, thiaminu (vitamin B), fosforu, vápníku a železu se jedná o velmi lahodné a zároveň prospěšné ořechy, ovšem velmi kalorické. Makadamy mají ze všech ořechů nejvíce prospěšných mononenasycených mastných kyselin, jejichž pravidelný příjem snižuje riziko vzniku srdečních onemocnění. Dokonce obsahují všechny esenciální aminokyseliny – stavební látky bílkovin, které jsou důležité pro růst a regeneraci svalů a imunitní systém.

Kalorická hodnota ve 100g: Energie: 3000kJ (718kcal). Bílkoviny: 7,9 g. Sacharidy: 5,2 g (z toho cukry 4,6 g). Tuky: 74 g (z toho nasycené mastné kyseliny 12,1 g). Vláknina: 8,6 g. Sodík 0,02 g.

Složení: makadamové ořechy. Vakuově balené - porušení vakua však výrobce nepovažuje za reklamační důvod. Výrobek může obsahovat arašídy, skořápkové plody, oxid siřičitý, sezam nebo ojediněle úlomky skořápek.

Skladování: Makadamové ořechy stejně jako ostatní ořechy jsou náchylné na žluknutí. Proto by se měly spotřebovat co nejdříve. Skladujte při teplotě do 20°C a relativní vlhkosti 70%. Nevystavujte slunečním paprskům.

Země původu: Keňa


Hodnocení

Výrobce
Limetka na Facebooku
Vyhledávání
 
Zadejte jedno nebo více klíčových slov.
Pokročilé hledání
0 položek
Sdílet produkt
Sdílet pomocí E-Mailu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu Sdílet na Digg
Benatska noc