16Kč

Tofu lahůdkové, Sunfood
[ČR vegan]


0 ks sklademTofu lahůdkové Sunfood vážené

Udávaná cena váženého výrobku je za 100g. Jedno balení výrobku má přibližně hmotnost 150 – 250g. Odkliknutím kupujete jedno balení, jeho výslednou cenu Vám na faktuře změníme podle jeho hmotnosti.

Ochucené, vyrobené ze sójových bobů, vysráženo pomocí mořské soli NIGARI.

Složení: sója, mořská řasa, dýňové semínko, koření, mořská sůl.

Výživové údaje na 100 g:
Energetická hodnota 604 kJ / 145 kcal
Tuky: 8,6 g
z toho nasycené mastné kyseliny: 1,2 g
Sacharidy: 2,2 g
z toho cukry: 1,3 g
Bílkoviny: 14,6 g
Sůl: 0,5 g

Skladování: Skladujte v chladu při teplotě 2-8°C.

Využití: Tofu můžeme nakládat, opékat na tuku, grilovat, udit, péct. Uzené tofu je určené i k přímé konzumaci, ostatní stačí pouze napařit. Přírodní tofu například marinujeme v nejrůznějších nálevech (např. 2 lžíce sójové omáčky, 2 lžíce citrónové šťávy, 3 rozetřené stroužky česneku, 1 lžíce oleje a hořčice) po dobu 15 minut nakrájené na plátky nebo kostičky a nebo povaříme ve vývaru ze zeleniny, dochuceném sójovou omáčkou.
Z tofu rozmixováním s tekutinou a dochucením lze vytvořit různé zálivky, omáčky, zmrzliny ...

Co je Tofu?
Tofu je v podstatě sýr vyráběný ze sójového mléka, který se používá jako přísada do pokrmů zejména Číně, Thajsku, Japonsku a v dalších zemích východní a jihovýchodní Asie.
Zejména v thajské a čínské kuchyni je tofu zásadní přísadou používanou při vaření a tamní národy znají řadu různých způsobů jeho tepelné úpravy, díky kterým tento sójový sýr nabývá různé konzistence, od měkké, přes lehce křupavou až po velmi tvrdou.
Podle čínských pověstí stála za objevem tofu náhoda a došlo k němu tehdy, když jedna kuchařka omylem smíchala čerstvé sójové mléko s nigari. Nigari je v podstatě speciální druh mořské soli s vysokým obsahem chloridu hořečnatého a síranu vápenatého, který se používá jako srážedlo na vysrážení bílkovin ze sojového mléka.

Složení tofu:
Sójový sýr je zdrojem vysoce kvalitních bílkovin, které obsahují 8 esenciálních aminokyselin. Sójové bílkoviny jsou považovány za nejlepší alternativu živočišných bílkovin z masa a ryb pro vegetariány. Ostatním lidem, kteří maso konzumují, pak tofu pomáhá snížit nadměrnou konzumaci masa, což může mít podstatný zdravotní přínos. Každých 100g tofu obsahuje 8 gramů bílkovin.
Tofu je dobrým zdrojem vápníku, manganu, mědi, selenu, bílkovin a fosforu. Navíc obsahuje velké množství omega 3 mastných kyselin, železa, hořčíku, zinku a vitamínu B1.
100g tofu obsahuje kolem 76 kalorií. Sójový sýr je tedy potravina se středně vysokým obsahem kalorií a přiměřená a rozumná konzumace jakýchkoli sójových produktů tak nepředstavuje pro lidi na nízkokalorických dietách v rozumné míře žádný problém.

Je tofu zdravé?

TOFU je potravina s významným přínosem pro zdraví člověka, která pomáhá při prevenci i léčbě mnoha nemocí:

- snížení rizika vzniku srdečních onemocnění: Některé klinické studie prokázaly, že vysoký příjem sóji a dalších luštěnin vede ke snížení četnosti srdečních onemocnění.
- snižuje riziko vzniku diabetu: Řada odborných studií, které byly v minulosti prováděny, prokázala, že isoflavonoidy obsažené v sójových bobech pozitivně ovlivňují hladinu cukru v krvi
- snižuje riziko vzniku některých druhů rakoviny: Existuje několik důkazů v podobě klinických studií o pozitivním vlivu tofu na snížení rizika vzniku rakoviny tlustého střeva, prsu a prostaty.
- pomáhá při hubnutí: Klinické studie prokázaly, že pravidelná konzumace sójových isoflavonoidů vede ke snížení hmotnosti
- zlepšení funkce mozku: Sójové isoflavonoidy mají významný přínos v podobě zlepšení paměti a dalších funkcí mozku
- zlepšuje zdraví kostí: Odborné studie prokázaly, že užívání 80 mg sójových isoflavonoidů denně snižuje riziko řídnutí kostí zejména u žen v postmenopauzálním období
- pomáhá udržovat zdravou pokožku: Pokud chcete zvýšit pružnost vaší kůže a zmírnit projevy stárnutí (vrásky), konzumujte 40 mg sójových isoflavonoidů denně.

Hodnocení

Výrobce
Limetka na Facebooku
Vyhledávání
 
Zadejte jedno nebo více klíčových slov.
Pokročilé hledání
0 položek
Sdílet produkt
Sdílet pomocí E-Mailu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu Sdílet na Digg
Benatska noc