17Kč

DĚTSKÁ OVOCNÁ TYČINKA FRUKVIK BANÁN 20g
[ČR bezlepek bezmléko]


0 ks sklademTyčinka z řady FRUKVIK - Banán

Našlápnutá energie v sušených banánech je neodolatelná. S touto Frukvik tyčinkou prožijete den jak streamová hvězda! Sladká a neuvěřitelně voňavá svačinka – existuje něco lepšího? Lepší bonbonek ve vašem školním dni?
Zdravá a přírodní svačinka obsahující více jak 98% ovoce. Také se pyšní certifikací "Vím, co jím" a odpovídá nové vyhlášce o školním stravování.

Tyčinka je:
- bez konzervantu,
- bez přidaného cukru,
- bez lepku,
- bez aromat a dochucovadel
- bez palmového oleje, bez ořechů,
- bez laktózy, sóji


Složení: Banánové pyré – 60,3%; sušené jablko – 38,0%; želírující látka: arabská akátová guma (přírodní vláknina); regulátor kyselosti: kyselina citronová.

Nutriční hodnota na 100 g (20 g):
Energie: 1200 kJ (240 kJ)
Kalorie: 284 kcal (56,8 kcal)
Bílkoviny: 1,5 g (0,3 g)
Sacharidy: 63 g (12,6 g)
z toho cukry: 55 g (11 g)
Tuky: 0,14 g (0,03 g)
z toho nasycené mastné kyseliny: 0,12 g (0,02 g)
Sůl: 0,18 g (0,04 g)
Vláknina: 12 g (2,4 g)

Jablko

Čerstvé plody obsahují různé cukry (až 12 % fruktózy, glukózy, sacharózy), organické kyseliny (do 2,42 % - jablečnou, vinnou, citronovou, chlorogenovou, arabinovou), pektiny, tříslovinu a barviva, minerální soli, organické sloučeniny železa a fosforu, vitamíny B a C, provitamín A (karoten) a éterické oleje. Součástí éterických olejů jsou octový aldehyd a složité étery amylového alkoholu s kyselinou mravenčí, octovou a kapronovou a kaprylovou.

Banán

Dužina banánu obsahuje bílkoviny (1,5 %) a sacharózu (až 25 %), enzymy, vitamíny C, B2, PP a E a provitamín A, škrob, kyselinu jablečnou, minerální soli draslíku a biologicky aktivních látek (serotonin, norpinefrin, dopamin, katecholamin).

Vláknina

V odborné literatuře E. H. Hipsley poprvé v roce 1953 přišel s termínem dietetická vláknina, což je kombinace polysacharidů (základní zdroje energie, složené vysokomolekulární sacharidy) a ligninu (látka, která se nachází ve ztvrdlé buněčné rostlinné stěně), které se nepřeměňují na endogenní výměšky střevního traktu člověka.

Organismus člověka, to je látková výměna, pro kterou jsou potřebné různé složené sacharidy, polysacharidy a naše střevní mikroflóra nemůže fungovat a nemůže se množit bez vlákniny. Potravinové základní prvky, které obsahují sacharidy, které lidské enzymy nerozpouštějí a nezískávají se z vrchních částí střevního traktu (nerozpustná vláknina) se stávají výživou prospěšnou pro střevní mikroflóru. Tyto látky aktivují množení, růst a životnost normální flóry – jedná se o prebiotika.

Vláknitá a kapilární stavba vlákniny ji činí přírodním sorbentem. Vláknina na sebe váže toxiny, těžké kovy, produkty neúplné přeměny potravinových látek, zbytky tuků a cholesterolu, napomáhá jejich k rychlejšímu vylučování z organismu.


Hodnocení

Výrobce
Limetka na Facebooku
Vyhledávání
 
Zadejte jedno nebo více klíčových slov.
Pokročilé hledání
0 položek
Sdílet produkt
Sdílet pomocí E-Mailu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu Sdílet na Digg
Benatska noc