127Kč

Babiččina zahrada 500g - Přírodní sůl do koupele, Soaphoria
[SK BIO]


1 ks sklademBabiččina zahrada 500g - Přírodní sůl do koupele

Popis:
Přírodní sůl s organickými esenciálními oleji (damašská růže, růžové dřevo) obohacená o organický šípkový olej obsahuje 26 minerálů (hořčík 8%, draslík, sodík, chlor, brom, vápník, zinek, selen a jiné). Tyto prvky mají blahodárný vliv na nervovou soustavu (uklidňující a relaxační účinek) a na regeneraci, pružnost a hebkost pokožky (čistí a revitalizuje pokožku, uvolňuje svalové napětí, bolesti zad). Koupelové soli podporují detoxikaci organismu, odstraňují únavu, uvolňují svalové napětí. Mají antibakteriální a antimykotický účinek. Sůl zanechává přírodní film a minerály na Vaší pokožce. Vůně má relaxační účinky pro duši i tělo.

Vhodné pro: očištění kůže, otoky, revmatické bolesti, menstruační potíže, antistresové účinky

Aktivní látky: podběl léčivý, kopřiva dvoudomá, heřmánek pravý, přeslička rolní, hluchavka bílá, kořen lopuchu plstnatého

Vůně: podběl léčivý, kopřiva dvoudomá, heřmánek pravý, přeslička rolní, hluchavka bílá, kořen lopuchu plstnatého

Objem / Hmotnost: 500 g

Složení výrobku:
Sodium Chloride, Seven Herb Extract (Organic) Cannabis Sativa Seed Oil (Organic), Chromium Oxide.

Použití:
Rozpusťte 100-150g v teplé vodě. Relaxujte ve vodě 15-20 min.

Podběl lékařský:
Jeho příznivé účinky využijete při nemocech dýchacího ústrojí (při suchých, chronických zánětech průdušek, při záduchu). Příznivé účinky jsou pozorovány i při otocích, svalových a nervových bolestech. Silice a flavonoidy, které jsou přítomny hlavně v květech, působí dezinfekčně a uvolňují křeče hladkého svalstva (spazmolytikum).

Kopřiva dvoudomá:
Má široké využití při různých nemocech a potížích. Je výborným lékem při onemocněních močových orgánů. Má také využití při žaludečních a trávicích problémech. Je možné ji používat i proti revmatu. Z pohledu vnějšího použití je vhodná hlavně na ošetření a regeneraci vlasů.

Heřmánek:
Je hvězdou mezi bylinkami. Má opravdu všestranné využití. Používá se pro své protizánětlivé, dezinfekční, granulační a protikřečové účinky. Dále při ošetřování zanícené sliznice, na výplachy, na lázně, při léčení hemoroidů a v léčebné kosmetice. Urychluje reparativní procesy, snižuje bolest a brání tvoření jizev. Heřmánek má vynikající účinky při žaludečních a střevních poruchách, chronických průjmech a zánětech močových cest.

Přeslička rolní:
V lidové léčbě byla tato rostlina již za dávných časů velmi známá, především pro její schopnost zastavovat krvácení a působení při chorobách ledvin a měchýře, při močových a ledvinových chorobách, při kamenech a písku. Pomáhá i při revmatismu a nervových chorobách - i jako koupel. Z vnějšího použití má blahodárné účinky při svědících kožních vyrážkách, i když jsou drsné, hnisavé a strupovité. Omýváním výluhu přesličky nebo lázněmi z přesličky se léčí hnisavé záněty nehtového lůžka, otevřené rány na nohou, záněty kostní dřeně, zjitřené staré rány, ostruhy na patě, zánět vlasových kořínků, rozličné druhy lišejů a lupus (tuberkulóza kůže).

Hluchavka bílá:
Pro léčebné účely se sbírá květ. Odtrhává se ručně za pěkného, suchého počasí a rychle se suší v tenkých vrstvách ve stínu nebo v sušárně při teplotách do 40 ° C. Má medovou vůni a chutná hořce. V ženském organismu výborně léčí menstruační potíže, posiluje dělohu a zastavuje bělotok. U mužů je výborná při léčení močových cest, usnadňuje močení, příznivě ovlivňuje prostatu.

Lopuch:
Sbírá se kořen (Radix bardanae), který se vykopává z mladých rostlin, nejlépe v druhém vegetačním roce. Kořen obsahuje třísloviny, sliz, inulin, trocha silice. Droga má močopudný, projímavý a potopudný účinek a používá se při léčení hnisajících ran a ekzémů. Podporuje i růst vlasů. Ve farmacii se droga používá k přípravě některých galenických preparátů a získává se z ní silice (Oleum bardanae). Extrakty vyčistí i mastnou a uhrovitou pokožku. Kořeny lopuchu obsahují polyacetylénové sloučeniny - triterpenoidní glykosidy, které prokazatelně ničí choroboplodné bakterie a plísně. Obsahuje také polysacharidy, inulin, proteiny, silice, kyselinu palmitovou, ale i stearovou, slizovité látky, třísloviny, pryskyřice, tuky, sulfáty a fosfáty vápníku, draslíku a hořčíku. Jeho listy obsahují garmakranolid arktiopikrín, slizy, třísloviny a také kyselinu askorbovou.

Výrobce: Soaphoria, Slovenská republika


Min. trvanlivost do 31/12/2019.

Hodnocení
Výrobce
Limetka na Facebooku
Vyhledávání
 
Zadejte jedno nebo více klíčových slov.
Pokročilé hledání
0 položek
Sdílet produkt
Sdílet pomocí E-Mailu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu Sdílet na Digg
Benatska noc