299Kč

Zelený ječmen TOPNATUR - 120g BIO
[BIO]


0 ks sklademDOPLNĚK STRAVY

Celkové tonikum vitamínů a minerálních doplňků z přírodního zdroje

- Obranyschopnost
- Podpora tvorby červených krvinek
- Antioxidační vlastnosti

ZELENÝ JEČMEN značky TOPNATUR je vyrobený ze sušených lístků mladého ječmene. Mladý zelený ječmen je svým vzhledem a chutí řazen mezi tzv. zelené potraviny jako jsou chlorella a spirulina. Stejně jako tyto látky se zelený ječmen vyznačuje bohatým obsahem minerálů, vitamínů a aminokyselin. Z vitamínů jsou významněji zastoupeny vitamín A a vitamín B12, které přispívají k normální funkci imunitního systému. Vitamín B12 je významný prvek pro normální tvorbu červených krvinek. Z minerálů obsahuje zelený ječmen ve větší míře měď, což je prvek přispívající k ochraně buněk před oxidativním stresem, neboli má antioxidativní vlastnosti. Díky svému zásaditému pH pomáhá také obnovovat acido-alkalickou rovnováhu v těle.

Země původu: Taiwan
Složení: 100% sušený mladý ječmen (Hordeum Vulgare)

Dávkování: 1x denně vrchovatou čajovou lžičku (2g)

Způsob přípravy: vrchovatou čajovou lžičku rozmíchat v tekutině nebo pokrmu.
Náš tip na přípravu ovocného "smoothie": v mixéru rozmixujte 2 dcl ovocného džusu, 1 čajovou lžičku Zeleného ječmene a půlku banánu.


PROČ MLADÝ ZELENÝ JEČMEN ?
Jste překyselení ?
V dnešní době je velmi snadné přivodit si překyselení organismu díky tomu v jakém spěchu žijeme, jakou stravu jíme, tedy příliš stravy typu 'fast-food' a málo čerstvé zeleniny. Přejídání a typické 'kyselé (acidické)' potraviny (bílé pečivo, cukr, smažené či rafinované potraviny, čaj, káva, cigarety a alkohol) jsou tou nejčastější příčinou překyselení organismu.

Proč je důležitá 'acido-alkalická' rovnováha?
Acido-alkalická (kyselo-zásaditá) rovnováha je velmi důležité pro naše celkové zdraví. Tento fakt je často přehlížen při zkoumání různých zdravotních problémů. V lidském těle probíhá neustálý proces změn stavu od kyselého k zásaditému a náš organismus se stále snaží udržovat ideální hodnoty pH mezi 7.3 a 7.4. Mladý zelený ječmen nám může pomáhat v tomto procesu.

Víte co jíte?
K tomu, abychom se mohli snažit optimalizovat náš zdravotní stav je ideální, pokud je poměr zásadité (alkalické) a kyselé (acidické) potravy a jejich reziduí 80:20. Tento poměr je podstatně ovlivněn tím co jíme, protože potraviny jsou buď kyselinotvorné nebo zásaditotvorné. Nepleťme si ovšem tento pojem s kyselostí potraviny tak jak jí citíme při prvním chuťovém vjemu. Například citron bychom mohli považovat za kyselou (acidickou) potravinu, ovšem právě citron jakmile dojde k jeho metabolické přeměně zanechává v organismu zásaditá (alkalická) rezidua. Mladý zelený ječmen je plný přírodních iontových minerálů, které pomáhají kontrolovat acido-alkalickou rovnováhu. Podívejte se na tuto tabulku, která přináší přehled o acido-alkalické povaze základních potravin:

Vysoce acidické
Mírně acidické
Mírně alkalické
Vysoce alkalické


Cigarety
Vlašské ořechy
Avokado & olivový olej
Mladý zelený ječmen Medicol

Sycené nápoje
Sýry
Proso
Citróny

Bílá mouka
Drůbež
Sójové mléko
Mandle

Bílé pečivo
Ryby
Čerstvé kravské mléko
Brokolice

Těstoviny z bílé mouky
Pasterizované mléko
Čerstvé máslo
Celer

Cukr
Černý čaj
Většina čerstvého ovoce
Špenát

Slazené cereálie
Celozrnné pečivo
Čerstvě vymačkaný džus
Většina sušeného ovoce

Káva
Rajčata
Čistá minerální voda
Mrkev, salát

Cukrářské výrobky
Bílý jogurt
Surový med
Pažitka

Červené maso
Švestky
Většina semen
Klíčená semínka

Zvýšené fyzické výkony (cvičení)
Brusinky a olivy
Cibule a česnek
Bylinné čaje

Acido-alkalická rovnováha:
Obnovení acido-alkalické rovnováhy
Dítě se narodí s velmi alkalickým prostředím ve svém těle a postupem času se jeho tělo více a více 'okyseluje'. Ale nic není ztraceno - toto přirozené alkalické prostředí lze obnovit tím, že budeme jíst vysoce alkalické potraviny jako je listová zelenina, čerstvé sezónní ovoce, luštěniny a na živiny bohaté doplňky jako je právě Mladý zelený ječmen Medicol. Klíčem k této změně je uvědomělá konzumace potravin ve prospěch těch, které jsou zásadito- (alkalicko) tvorné.
Zdraví, síla, flexibilita a vitalita se optimalizuje v přirozeně alkalickém (zásaditém) prostředí.
Mladý zelený ječmen Medicol je přirozeně alkalizující potravina. V okamžiku, kdy se Mladý zelený ječmen dostane do našeho trávicího ústrojí dochází k uvolnění alkalizujících reziduí a tak tato potravina pomáhá vyživovat náš organismus a pomáhá k jeho rovnováze. Mladý zelený ječmen Medicol je bezlepkový a je vhodný pro celiaky (lidi, kteří jsou alergičtí na lepek nebo obilné produkty). Mladý zelený ječmen je hypoalergenní, neobsahuje živočišné, mléčné složky ani syntetické přidatné látky.

Mladý zelený ječmen TOPNATUR
Neutralizuje, vyživuje a pomáhá k rovnováze organismu Je vysoce alkalizující potravina - snižuje kyselost organismu Má vysoký obsah přirozených koloidálních iontových minerálů Je skvělá potravina pro lidí, kteří jsou na různých dietách Je prospěšný pro lidi s oslabeným trávicím ústrojím

Proč Mladý zelený ječmen značky TOPNATUR ?
Mladý zelený ječmen TOPNATUR neobsahuje chemikálie, syntetická aditiva a co je nejdůležitější rostliny nejsou namáčeny v chlorované vodě.
Mladý zelený ječmen TOPNATUR obsahuje 10 mg chlorofylu na 2 gramy (500mg na 100gr). Tento údaj je jedním z nejdůležitějších indikátorů kvality, jelikož právě množství chlorofylu, který zůstává v produktu po jeho zpracování naznačuje o jak kvalitní výrobek se jedná. Většina konkurenčních výrobků na našem trhu deklaruje zhruba poloviční množství chlorofylu.
Mladý zelený ječmen TOPNATUR je 'bleskově' usušen okamžitě po sklizni. Právě v tomto okamžiku totiž ječmen obsahuje maximální množství nutričních látek.
Mladý zelený ječmen TOPNATUR je 100% čistý prášek z listů ječmene


Hodnocení

Výrobce
Limetka na Facebooku
Vyhledávání
 
Zadejte jedno nebo více klíčových slov.
Pokročilé hledání
0 položek
Sdílet produkt
Sdílet pomocí E-Mailu Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu Sdílet na Digg
Benatska noc